Araştırma
Tüketici davranışlarını anlamak için bilinçaltına bakmanız gerekir. Müşteri iç görüsü elde ederek, nasıl davranacaklarını daha iyi tahmin edebilirsiniz. Çünkü, davranışlarımız çok büyük oranda bilinçdışı süreçlerde gerçekleşir. Kararlarımızın arkasındaki belirleyici güç mantığımız değil duygularımızdır. Nöropazarlama işte bu bilinçsiz alana ulaşmanızı sağlar. Pazarlama ve iletişim faaliyetinizi daha etkili hale getirmeniz için beyni inceliyoruz. Araştırmalarımızı Nöropazarlama, Nörobilim, Pazarlama ve Psikoloji uzmanından oluşan ekibimizle gerçekleştiriyoruz.Çalışma alanlarımız:
Nöro Reklam Testleri (Neuro Ad Testing)
Nöro Marka Testleri (Neuro Brand Testing)
Nöro Web Sitesi Testleri (Neuro Web Testing)
Nöro Tasarım Testleri (Neuro Design Testing)
Nöro Ambalaj Testleri (Neuro Pack Testing)
Nöro Fiyatlandırma Testleri (Neuro Pricing Testing)
Nöro Kullanıcı Deneyimi Testleri (Neuro UX Testing)


Kullandığımız Teknolojiler
Eye Tracking ( Göz Takibi )
EEG ( Elektroensefalografi )
Facial Coding (Yüz İfade Tanımlama )
GSR ( Deri İletkenliği )
PPG ( Kalp Ritmi )
AI ( Yapay Zeka )
Web Teknolojileri

EEG (Elektroensefalografi)

EGG’de, kafa derisine yerleştirilen elektrotlarla beyin tarafından iletilen elektrik dalgaları ölçülüyor ve araştırmacılara dalgalanmalar sırasında öfke, heyecan, acı ve zevk gibi içgüdüsel duyguları takip edebilme fırsatı sunuyor. Taşınabilir EEG cihazı ile de mağaza içi deneyim araştırmaları yapılabilmektedir.


Facial Coding (Yüz İfade Tanımlama)

Duygusal tepkilemelerin yüze olan yansımasını milisaniye hızında tespit edebiliyor. İstemsiz yüz ifadelerinin tanımlanması için yüksek çözünürlüklü bir kameranın kullanıldığı yöntemde, belirli bir uyaran karşısında katılımcıların yüz ifadeleri toplanarak diğer nörometrik ve biyometrik verilerle birlikte analiz ediliyor. Yüz ifade tanımlamasıyla pozitif, negatif, nötr ifade analizi yapılabildiği gibi öfkeden, hayal kırıklığına kadar dokuz farklı duygu tespiti yapılabiliyor.Eye Tracking (Göz İzleme)

Biometrik ölçümler arasında en sık kullanılan tekniklerden bir tanesi. Kızılötesi kameralarla göz bebeği hareketleri, gözbebeği çapının büyüme küçülmesi milisaniye hızında kaydedilebiliyor. Bakışların yoğunlaştığı alanları gösteren ısı haritaları, odaklanma noktalarını gösteren haritalar, ilk bakılan alan, en çok bakılan alan gibi birçok ölçümle duygusal uyarılma süreçleri belirlenebiliyor.GSR (Cilt İletkenliği)

Galvanik deri tepkimesi ile duygusal ya da fizyolojik uyarılmaya duyarlı el veya ayak derisinin elektriksel iletkenliği ölçülüyor. Özellikle stres düzeyini ve uyarılma şiddetini verdiği için diğer ölçüm teknikleriyle birlikte kullanılan tamamlayıcı bir yöntemdir.


PPG

Kalp ritmi, duygusal süreçlere dair önemli bir veri kaynağıdır. PPG yöntemi kullanılarak genellikle parmak ucundan kalp ritmine yönelik veriler alınmaktadır. Stres ve rahatlama gibi negatif veya pozitif durumlarla ilgili, diğer biyometrik verilerle birlikte değerlendirilmektedir.